ESTENG

Kui terve vald oli kokku aetud!

28. veebruar 2017

Endla koor Tuljakul

5.veebruaril 2017 asutas meie heatujuline Endla segakooriseltskond end taaskord Tartu poole teele, et osaleda segakooride võistulaulmisel “Tuljak”.

Varahommikul 7:30 oli kõik see mees teatri esisel platsil kohal nagu viis kopikat ja veeremine Taaralinna suunas algas. Kes keris jalad kõhu alla kerra, kes surfas internetis või jutustas niisama. Nägudekontroll tõendas: kohal olid peaaegu kõik. Meie sopranist hõbekõri Kersti oli kurja kõriputukaga kohtunud ja võitluse kaotanud, millest oli tuline kahju, ent seda enam tundsime tulist võitlusjanu lauluplatsil endast kõik anda. Nooruke koorijuht Kadri luges meile sõiduks hoolitsevad sõnad peale. Olime lahinguks valmis!

Teeolud polnud kiita: oli lumine ja libe, mistõttu sõit võttis oodatust kauem ent Miina Härma Gümnaasium juba ootas meid. Hordides inimesi sagis edasi-tagasi ning meie rõõmus kollektiiv varjus kooli teisel korrusel asuvasse harjutusklassi hääli lahti laulma ning  riietuma.

Kuna loosiratas oli meid B-kategooria esimeseks esinejaks paigutanud, tuligi viimaks lavalaudadele astuda. Tukad sirgu, lipsud ja kaelakeed otseks ning tõusimegi mööda kitsast treppi ülespoole.

FVL0385 FVL0394 FVL0388 FVL0392FVL0396 FVL0397 FVL0398 FVL0399

Meie esituses tulid ettekandele Knut Nystedt´i “Laudate”, Mart Saare kohustuslik “Unustamatu laul”, Josef Rheinberger´i “Abenlied” ning eesti rahvalaul/snd Eduard Tubinalt “Karjase laul”.

Kadrikese hääl värises ärevusest, ent noot sai antud ja laulud kõlasid. Lavalt lahkudes oli tunne ärev: kuidas läks ja kas läks… Kõik oli endast antud ning loodetavalt oli sooritus piisav.

Kuna üritus vältas tunde, pakuti vahepeal kehakinnitust. Tühi kõht andis endast juba märku ja toidulaud oli isuäratav. Kes soovis, jalutas linnas või külastas tuttavaid, sugulasi. Enamik jäi kuulama konkurente ja minu, kui allakirjutanu lemmikuks osutus B-kategooria Kammerkoor Encore. Meeldis nende nooruslik kollektiiv, lauludevalik kui ka lavaline liikumine.

A-kategooriat kuulatades jäi enim kõrvu paitama EStuudio noortekoori õpilased ent ka B-kategooria kogukas ERRi segakoor, kelle häälte võimsus tõstis suisa lae alla.

Kägu vanas seinakellas sai kaua kukkuda enne, kui kell sai 18:00 ja buss meid Tartu Jaani kirikusse õhtusele kontserdile ning lõpptulemuste väljakuulutamisele sõidutas. Endla koor esines ka seal kahe looga. Kordusele tuli “Laudate” ning  võtsime üles ka K.Türnpu “Talvise õhtu”. Suuremad pinged olid maas ja esitused õnnestusid paremini. Nii oli see ilmselgelt kõikide kooride puhul.

FVL0772 FVL0768 FVL0773 FVL0762

Viimaks kuulutati välja pingerida: B-kategoorias võidutses Kammerkoor Encore. Teist kohta jagasid võimas ERRi segakoor ja I.N.T.A segakoor ning kolmandaks platseerus TLÜ BFMi segakoor. Endla Segakoor saavutas tubli kuuenda koha!

A-kategooria võidu noppis EStuudio noorte kammerkoor.

Seekord võidutses noorus ent meil on sellest mõndagi õppida – me ei tohi kaotada lusti ja neid kaunikõlalisi lugusid, mis meie sees välja ihkavad lennata. Eks järgmisel korral läheme sinna suurema kogemustepagasiga ja oleme lihvinud oma musikaalset väljendusoskust ning kooskõla. Võib öelda, et saime hakkama! Selle eest tänud meie noorele ja andekale koorijuhile Kadrile, kes meisse entusiasmi süstis. Ning loomulikult meile kõigile, kes me teineteise kõrval rõõmuga ühist lauluvankrit veame.
Teeme seda veel!

Kristi